NASZ BLOG

klimatyzacja typu split

Klimatyzacja to jedno z tych nowoczesnych rozwiązań, które skutecznie pomaga nam przetrwać nawet największe upały, przynosząc natychmiastową ulgę w domowym zaciszu.

Klimatyzatory split składają się z dwóch jednostek – zewnętrznej, montowanej na elewacji budynku oraz wewnętrznej, którą ścianie montuje się w klimatyzowanym pomieszczeniu.
Klimatyzatory typu split łatwo dopasować do wystroju różnych pomieszczeń. Poniżej wybór jednostek w ofercie naszej firmy:

• ścienne – jak sama nazwa wskazuje, są one montowane na ścianie. Dyskretne, utrzymane w minimalistycznej stylistyce jednostki sprawdzą się zarówno w nowoczesnych wnętrzach, jak i w mieszkaniach urządzonych z szacunkiem dla wnętrzarskich tradycji. Ich zaletą jest stosunkowo prosty montaż, niewymagający modyfikacji wnętrza.
• kasetonowe – to rozwiązanie do właścicieli mieszkań i biur z sufitami podwieszanymi. Ich zaletą jest to, że właściwie nie ingerują w wystrój pomieszczenia, a jedynym widocznym elementem jest kratka wraz z dekoracyjną obudową umieszczoną między kasetonami sufitowymi.
• przysufitowo-przypodłogowe (inaczej uniwersalne) – ich konstrukcja umożliwia montaż przy suficie, przy podłodze lub w jednym z tych dwóch miejsc w przypadku urządzeń uniwersalnych.
• kanałowe – jednostki wewnętrzne są ukryte w suficie podwieszanym, a w nim dla użytkownika widoczne są jedynie kratki nawiewne i wyciągowe.